Jste zde: Domů  /  Informujeme  /  Často kladené otázky  /  Co to je systémová dokumentace? Jak moc musí být rozsáhlá?

Co to je systémová dokumentace? Jak moc musí být rozsáhlá?

Co nelze od systému managementu očekávat? Co to je CERTIFIKÁT? Co to je systém environmentálního managementu? Co to je systém managementu kvality? Co to je systém?

Co to je systémová dokumentace? Jak moc musí být rozsáhlá?

Dokumentace má být v rozsahu potřebném pro fungování systému managementu firmy. Normy požadují určité, specifické dokumenty (např. ČSN EN ISO 9001 vyžaduje politiku kvality, dokumentovaný postup pro řízení neshod apod.). Ty lze vždy realizovat v nejrůznějších podobách, od písemných až po čistě elektronické. Zásadní je:

  • Požadavek účinnosti dokumentu, který je ovlivněn jeho formální a obsahovou stránkou; dokument by měl být tvořen tak, aby byl jednoduchý, přehledný, čitelný, čtivý, snadno upravitelný, úplný.
  • Způsob distribuce a provádění změn dokumentu.
  • Použití (aplikace) dokumentu v praxi.
Co to je zkratka SMK (SMJ)? Jaký je rozdíl mezi "kvalitou" a "jakostí"? Je nějaký vztah systémů managementu k veřejným zakázkám? Jsou ještě nějaké další systémy managementu? Musíme aplikovat "statistické metody"? Proč spolupracovat právě s Ing. I. Šnajdrem? Proč zavádět systém managementu?

Informujeme

30.7.

Řídíte své procesy?

Co je pro Vás proces? Jak jej řídíte? Co je pro řízení procesů významné?

Více »
22.5.

Implementace systému managementu kvality podle ČSN EN ISO 9001 (QMS)

Ministerstvo dopravy, které schvaluje technickou způsobilost přestaveb nebo nástaveb, uvádí ve svém rozhodnutí požadavek na certifikaci systému řízení jakosti. Certifikaci lze ale úspěšně absolvovat jen pokud je tento systém ve shodě s normou ISO 9001.
Můžeme vaši firmu na certifikaci připravit - rychle a efektivně.

Více »

Nejbližší akce

V současné době nejsou naplánovány žádné akce.

Zobrazit všechny akce »